Rozliczenia bezpośrednie

Rozliczenia bezpośrednie umożliwiają zawieranie transakcji, w których AfterMarket.pl nie wystawia faktury za kupno domeny. Jeśli umówiłeś się ze sprzedającym, że wystawisz mu fakturę bezpośrednio, albo uzgodniłeś z nim inne warunki transakcji, możesz wybrać opcję rozliczenia bezpośredniego, dzięki czemu środki trafią od razu na twoje konto. Do takich transakcji nie doliczamy podatku VAT ani nie wystawiamy faktury – strony transakcje bezpośredniej są odpowiedzialne za samodzielne rozliczenie wszystkich podatków.

Rozliczenie bezpośrednie może być zastosowane w każdej transakcji – zarówno podczas zawierania transakcji Escrow, jak i przy sprzedaży na giełdzie, na aukcji albo w transakcji ratalnej. Aby skorzystać z tej formy rozliczeń, obie strony transakcji muszą wyrazić na nią zgodę. Jeśli kupujący nie zgodzi się na rozliczenie bezpośrednie, transakcja zostanie rozliczona w tradycyjny sposób, czyli za pomocą faktury VAT.

Rozliczenie bezpośrednie dotyczy tylko sposobu fakturowania kupna i sprzedaży. Przy wyborze tej funkcji, kupujący nadal korzysta z wszystkich zabezpieczeń oferowanych przez mechanizm Escrow.