Sprzedaż domen ccTLD

Niektóre domeny krajowe wymagają specjalnych procedur podczas zmiany abonenta, na przykład wysłania faksem podpisanego wniosku albo potwierdzenia kliknięciem w odnośnik wysłany w wiadomości e-mail.

Transakcje wymagające ręcznego działania jednej ze stron mogą narazić kupujących na sytuacje, w których na przykład sprzedający nie dopełni wszystkich formalności i we WHOIS pozostaną jego dane, co pozwoli mi na dalsze zarządzanie domeną albo wręcz odebranie jej kupującemu z powrotem. Ponieważ naszym celem jest zapewnienie użytkownikom najwygodniejszego i w pełni bezpiecznego procesu kupna domeny, zdecydowaliśmy iż na giełdzie AfterMarket.pl można wykonywać jedynie transakcje które mogą być przeprowadzone w pełni automatycznie.

Dlatego domeny, które wymagają specjalnych procedur zmiany abonenta, nie mogą być wystawione na giełdzie. Możesz jednak nadal zmieniać dane tych domen samodzielnie oraz przenosić je z konta na konto – musisz jedynie pamiętać, aby dokonać wszystkich formalności związanych ze zmianą abonenta.

Wszystkie popularne w Polsce domeny, takie jak .pl, .eu, .com, .net, .de, .it, .co.uk itp. spełniają nasze wymogi dotyczące automatycznych transakcji, i nadal można je bez przeszkód sprzedawać. Blokada sprzedaży dotyczy w tej chwili następujących domen:

.at, .be, .dk, .es, .gr, .lt, .lu, .nu, .se, .co.za