Weryfikacja kont

Kategorie: Kupno domen

Użytkownicy rejestrujący konta na fałszywe dane, a następnie licytujący w aukcjach bez zamiaru zapłaty, stanowią istotny problem dla sprzedających. Aby ograniczyć to zjawisko, wprowadziliśmy wymóg weryfikacji każdego konta przed umożliwieniem licytacji w aukcjach. Weryfikacja polega na przelaniu kwoty 1 zł z konta bankowego, co pozwala na pobranie i sprawdzenie danych nadawcy przelewu.

Dopiero po otrzymaniu takiego przelewu umożliwiamy nowemu użytkownikowi licytację w aukcjach na giełdzie. Przelewy bez prawidłowych danych nadawcy (na przykład wpłaty gotówkowe na poczcie) nie umożliwiają weryfikacji konta. Użytkownicy, którzy w ciągu ostatniego roku płacili przelewem na swoje konto w AfterMarket.pl, zostaną automatycznie zweryfikowani bez konieczności przesyłanie kolejnego przelewu ze swoimi danymi.

Jeśli wystawiasz ofertę sprzedaży lub aukcję, i chcesz aby wziął w niej udział twój klient, który nie dokonał jeszcze weryfikacji konta, możesz także dodać go do swojej listy zaakceptowanych kupujących. Jako sprzedający możesz także zdecydować, czy zezwolić niezweryfikowanym użytkownikom na składanie ofert kupna Twoich domen na giełdzie.